Kiotos Mesh Penisbur
Valgt størrelse:
Vi anbefaler

CB-X Plastic Locks til Kyskhedsbælte 10 stk
199,00 kr.
Inkl. moms
Sinful Aqua Vandbaseret Glidecreme 200 ml
129,00 kr.
Inkl. moms
Sinful Sexlegetøjs Rengøring 100 ml
79,00 kr.
Inkl. moms749,00 kr.
På lager
Levering: 1-2 hverdage
Fordele
Fri fragt - på alle ordrer over 599 DKK
Diskret levering - helt neutrale pakker
Sikkerhed - vi er e-mærket
Oversigt
Underkast dig din partner og lås dine lyster inde med Mesh Penisburet fra Kiotos, et pirrende bur i rustfrit stål med et netlignende design, der sikrer, at dine bedste dele får masser af luft.
Dette lille bur er nemt at rengøre og vedligeholde og er særligt skræddersyet til at holde godt fat om din penis. Samtidig er du sikret et diskret design, perfekt til selv de mest intense legesessioner.
MærkeMesh Chastity
Produktvægt (g)136
IndeholderNøgler
Indre Dybde (cm)5
Diameter (cm)4.5
Indre Diameter (cm)3.2
StørrelseS
Primært MaterialeRustfrit stål
FarveSølv
Anbefalet GlidecremeAlle slags
SKU45609
ProduktsikkerhedVis sikkerhedsoplysninger
0.0
0 kunder
5
4
3
2
1
Anmeldelser (0)
Måske det mest praktiske kyskhedsbælte af alleLocktober - 18. oct. 2025
Lad dig ikke narre af det forholdsvis ikke-så-seksede udseende, for dette kyskhedsbælte er det mest praktiske og brugervenlige bælte, jeg nogensinde har brugt – og jeg har prøvet mange forskellige modeller. Jeg anskaffede mig dette bælte, fordi mit tidligere kyskhedsbælte midt under Locktober for første gang begyndte at give ret slemme sår omkring penis og pungen. Jeg havde læst et sted, at denne model var værd at prøve på grund af dens egenskaber, der egner sig til lange sessions. Dette bælte viste sig faktisk at blive min nye favorit, og her er alle de egenskaber, der gør det til et must-have for dem, der er interesserede i kyskhedsbælter – især hvis du leder efter dit første:
+ Fuldstændig afrundet pungering → ingen risiko for sår.
+ Meget åndbart design takket være penisburet i kædemails-stil.
+ Meget nemt og hurtigt at tage på, da bæltet kun består af to dele (tre, hvis man tæller låsen med).
+ Ingen klirrende eller raslende lås.
+ Ses ikke gennem tøjet – bæltet ligner bare en naturlig bule (kan afhænge lidt af brugerens påklædning, men generelt er dette bælte såkaldt “usynligt”).
+ Toiletbesøg er helt problemfrit (MEGET lettere end med mange andre kyskhedsbælter, hvor man ofte skal bøvle med forhuden).
+ At squatte, bøje sig frem, sidde, gå, løbe, ligge i næsten enhver stilling – alt bevægelse foregår helt uden besvær, uden at man overhovedet mærker bæltet omkring sig. Nogle kyskhedsbælter kan give smertefuldt pres direkte på testiklerne i visse stillinger, men det behøver man ikke frygte med denne model.
+ Næsten ingen klemning, og erektioner føles mere som prikken end som ubehageligt pres.
+ Billigere end mange topmærker som CB-X, HolyTrainer eller BON4.
Intet kyskhedsbælte er *perfekt*, men der er virkelig ikke meget at klage over ved dette:
- Dette er ikke det såkaldt “sikrere” kyskhedsbælte, da man ret let kan få penis ud af buret (selvom man selvfølgelig ikke kan tage selve bæltet af uden nøgle). For mig gør det dog ikke noget – det kan faktisk lære brugeren selvkontrol og disciplin. Men hvis du absolut vil have et bælte, hvor man ikke kan trække penis ud, anbefaler jeg The Vice (findes også hos Sinful), som dog ikke er *helt* så praktisk som dette (og jeg er heller ikke selv til hårdplastbælter – stål er mere min stil).
- Produktet kan variere lidt i kvalitet, især hvad angår pasformen mellem låsemekanismen på pungeringen og penisburet. Det vil sige, at man kan få et eksemplar, hvor låsning og åbning kræver lidt justering, eller et, hvor det fungerer helt problemfrit.
- Hvis pungen trækker sig meget sammen, kan kædemailen i den nederste del af penisburet prikke lidt mod huden (men efterlader ingen mærker).
- Ikke det mest sexede design i verden (men det generer mig ikke, da jeg prioriterer funktionalitet).
Tips til købere/brugere:
* Mål omkredsen af din penis + pung, før du køber, for at finde ud af, om pungeringen på denne model er for stram til dig. Der findes kun én størrelse pungering til denne model, selvom der er flere størrelser af penisburet.
* Køb en størrelse, der giver en eller to centimeter ekstra plads til penis. Det gør det meget lettere at tage bæltet på og gå på toilettet, og det gør erektioner mere tålelige end med en størrelse, hvor penis fylder hele buret selv i slap tilstand. Tro mig – med dette bælte er det bedst at vælge lidt ekstra plads. Jeg er 7 cm i slap tilstand, og den mindste størrelse føltes for lille, selvom man skulle tro, den passede perfekt (jeg bestilte en større senere).
* Jeg anbefaler at bruge en rem, der holder kyskhedsbæltet på plads
Maskinoversat fra sinful.fi

