Vi anbefaler

Sinful Satin Blindfold
69,00 kr.51,75 kr.
Inkl. moms
Obaie Bløde Håndledsmanchetter
79,00 kr.59,25 kr.
Inkl. moms149,00 kr.
På lager
Levering: 1-2 hverdage
Fordele
Fri fragt - på alle ordrer over 599 DKK
Diskret levering - helt neutrale pakker
Sikkerhed - vi er e-mærket
Oversigt
Leder I efter en stilfuld pisk, som ikke slår alt for hårdt? Så er denne røde 61 cm lange flogger pisk ideel.
Da den er lavet af et blødt reb-lignende materiale kan den ikke slå specielt hårdt, og den er derfor velegenet til nybegyndere.
Pisken består af et bundt af reb, som er påsat et håndtag bundet ind i kunstlæder materiale. Den har et godt greb og ligger godt i hånden.
Brug den til jeres blide bondagelege - f.eks. som en del af forspillet.
Pisken er en del af Sex & Mischief's serie af begynder-bondage produkter, specielt velegnet til jer, der gerne vil i i gang med at eksperimentere bondage.
MærkeSex & Mischief
Produktvægt (g)85
Fuld Længde (cm)61
Primært MaterialePET (Polyester)
FarveRød
SprogEngelsk
SKU12956
ProduktsikkerhedVis sikkerhedsoplysninger
0.0
0 kunder
5
4
3
2
1
Anmeldelser (0)
Fræk lille sagJack2 - 28. feb. 2022
Den er mere til kælende slag og begynder leg.
Perfekt til parretVeronika - 1. feb. 2022
Dette produkt giver et frisk pust til ethvert parforhold. Man kan slå meget hårdt uden at det gør ondt. Helt klar anbefaling herfra
!!Angel - 21. oct. 2020
Det her var super sjovt! Med det blųde reb kan du fint variere dine slag. Uden tvivl en lękkerbisken i kollektionen.
Fin pisk til sengelegejäbä - 20. jun. 2019
Jeg kųbte pisken til BDSM-leg mellem min partner og jeg. Pisken er ret let og tynd i strukturen, så du kan endda slå hårdere for at få dit ųnskede resultat. Behagelig at bruge som både bruger og modtager ;)
Knuder med lidt mere bid.Den udforskende. - 4. sep. 2018
De flossede ender var for bløde til min smag,hvorfor jeg startede ud med at binde knuder på hver enkelt ende. Det gjorde straks legen lidt mere interessant. Nu er det blevet til et pirrende pisk med lidt bid i. God til en frisk spirende omgang eller som opvarmning af huden. Den er bestemt et redskab, som bliver brugt!
Kinky "starter" pisk til osP. olesen - 21. nov. 2012
Vi købte pisken, som den første pisk til natbordsskuffen. Den bløde pisk har givet os smag på mere kinky leg i soveværelset.
Pisken er blød og vi har både brugt den til at smække lidt med, men også som et ret godt forspils-redskab.
Kan varmt anbefales hvis man ligesom os, har lyst til at prøve en pisk der ikke er for hård.

