Anmeldelser (0)Jeg har haft denne vibrator siden 2008 (11 år(!)), og den fungerer stadig, som den skal. Den er sød at se på, rammer g-punktet perfekt, er stille og god både med og uden vibrationer. Vibrationerne går fra svage til meget stærke - faktisk så stærke, at jeg aldrig har kunnet holde den på maksimum. Den giver mig orgasme hver gang, men jeg synes ikke, den er i stand til at stimulere min klitoris samtidig. Den er normalt i brusebadet og kan også vaskes under rindende vand. Den løber sjældent tør for strøm, er meget nem at oplade, og den ser så fin og diskret ud i æsken. Der er ikke så meget at kritisere, andet end at den er lidt lille, og at man skal hjælpe lidt til med hånden for at stimulere klitoris på samme tid. Kan varmt anbefales!
G-spot wibesHappy wife, happy life - 2. aug. 2019 Kræver lidt øvelse, men sender happy wife i nye dimensioner, vild reaktion on spot!! Ny tider, happy life
Jeg tror ikke, jeg betalte for noget Jeg er så ærgerlig og irriteret over, at jeg gik hen og spildte næsten 100 dollars på den prisvindende Fun Factory Delight Rechargeable G-spot Vibrator! Den blev lovet at være støjsvag, men i virkeligheden er den alt andet end det, den larmer virkelig meget. Du kan ikke bruge den når som helst og hvor som helst, og lyden af vibrationerne går dig virkelig på og påvirker din egen begærlighed. Den synes kun at vibrere jævnt og utilfredsstillende, når man drejer den. Det føles ikke som noget på selve hovedet, men dine fingre vibrerer, hvor du holder legetøjet, og det er bare virkelig irriterende og irriterende. Jeg ved, at disse ikke har returret efter åbning, så det har ligget i en skrivebordsskuffe i år, og jeg er altid nødt til at vælge et andet stykke legetøj. Det er bare et meningsløst, overvurderet, overpræmieret og overvurderet stykke legetøj.
Måske er legetøjet bare svært at bruge. Udvendigt føles det rigtig godt, og dets vibrationer er meget uforudsigelige og virkelig behagelige at røre ved. Jeg har dog ikke fundet noget på denne, der tyder på et g-punkt, hvilket jeg var skuffet over. Jeg læste, at produktet skal bruges mere end én gang, da det er lidt svært at bruge i starten, men det er besværet værd i sidste ende (men jeg har ikke været i stand til at bruge det på en måde, der ville være behageligt indvendigt). Legetøjet har en ekstern klitoris-"massager", som helt sikkert ville føles rigtig rart, hvis den ramte tæt på klitoris. Så det er værd at tænke lidt over strukturen af din egen vulva her, for mig er legetøjets "massager" for lav og giver ingen nydelse. Jeg vil fortsætte med at prøve legetøjet, selvom jeg ikke forventer nogen verdensforandrende orgasmer, men for mange mennesker har dette legetøj fungeret godt og givet en masse glæde.
Legetøj til to!!!Christine S - 22. sep. 2017 Købte legetøjet i samråd med min mand og har aldrig nydt et stykke legetøj mere! Det er nemt at oplade, nemt at rengøre, og materialet føles godt både indvendigt og udvendigt. Den allerførste gang, vi legede med det, og min mand brugte det på mig, resulterede det i en meget stærk orgasme efterfulgt af en lille sprøjteorgasme. Altså to orgasmer på én gang! De forskellige vibrationer, og især dem, hvor tempoet ændrer sig, er virkelig gode, når man nærmer sig orgasme. Jeg elsker også den buede form, der gør, at den rammer klitoris og gør det meget mere behageligt! Et stort must for alle par!
Fantastisk design. Det og stilheden gør det meget mere æstetisk at have sexlegetøj - det er godt. Vibratoren fungerer rigtig godt - det er genialt, at de faktisk tilpasser den til kvinders anatomi! Den eneste ulempe er, at op- og ned-knappen kan være svær at finde, hvis man ikke kigger direkte på apparatet.
Fantastisk design. Designet og den stille lyd gør det meget mere æstetisk at have sexlegetøj - det er godt. Vibratoren fungerer rigtig godt - det er en genial idé faktisk at tilpasse den til kvinders anatomi! Den eneste ulempe er, at op- og ned-knapperne kan være svære at finde, hvis man ikke kigger direkte på apparatet.
Fantastisk design. Designet og den stille lyd gør det meget mere æstetisk at have sexlegetøj - det er godt. Vibratoren fungerer rigtig godt - det er en genial idé faktisk at tilpasse den til kvinders anatomi! Den eneste ulempe er, at op- og ned-knappen kan være svær at finde, hvis man ikke kigger direkte på apparatet.
Jeg har haft svært ved at få en G-punktsorgasme, men heldigvis kom Delight mig til undsætning. Det tog mig 5-7 anvendelser, før jeg lærte at bruge den rigtigt, men nu er den perfekt. Den er bedst, når den bruges sammen med en vandbaseret glidecreme. Jeg synes også, det er dejligt, at den kun kommer med en opladerledning, så der ikke er ti identiske opladere, der løber rundt i huset.
Legetøj til to!!!Christine S. - 11. jul. 2017 Jeg købte dette legetøj sammen med min mand, og jeg har aldrig været så glad for et sexlegetøj! Den er nem at fylde og rengøre, og materialet føles godt både indvendigt og udvendigt. Den allerførste gang min mand brugte den på mig, fik jeg en meget stærk orgasme, som straks blev efterfulgt af en lille sprøjteorgasme, så det var virkelig to orgasmer i én! Dens forskellige vibrationsniveauer og især dem, hvor tempoet varierer, er helt fantastiske, når man allerede er tæt på orgasme. Jeg elsker også dens kurvede design, da klitoris også bliver tilfredsstillet, hvilket gør oplevelsen endnu bedre. Dette er et absolut must-have for alle par!
Wauhh siger jeg bare ... Mit eget første køb... Har fået G punkts sprøjte orgasmer med en kæreste...
Men aldrig med en dildo .... Denne her er bare så fantastisk , skal passe på jeg ikke bliver afhængig
Lækkert design. Det og så lydsvagheden gør, at det bliver meget mere æstetisk at have sexlegetøj - det er rart.
Vibratoren fungerer rigtig godt - det er genialt tænkt at man faktisk tilpasser det til kvinders anatomi!
Eneste minus er, at knappen for at skrue op og ned kan være svære at finde hvis man ikke lige har øjnene på apparatet.
Lækker vibrator til samlingen Bestemt en god og fornuftig vibrator - og som altid med Fun Factory, er der lækkert materiale. Og dejligt den passer ind i deres opladelige system, så den bare kan tilføjes til samlingen uden der skal flere oplader til.
Synes dog det tog lidt tid at få det til at blive helt godt, men når man har lært at ramme det rigtige punkt kan den virkelig skabe gode resultater - men det kræver øvelse!
Jeg er glad for kraftige vibrationer, og der savner jeg lidt mere power.
Den kan bestemt anbefales, men da den hverken kan komme med i bad eller er særlig let (pga størrelse og form) lige at have med i tasken, hvilken jeg ikke anbefale den som første køb inden for vibratorer, men som et godt supplement til samlingen når man trænger til fornyelse der.
Køb du vil virkelig ikke fortrydesuper duper - 14. oct. 2013 Efter at have leget med produktet en gang fik jeg den en sprøjte orgamse, som jeg aldrig har prøvet før. Med dette produkt finder du helt sikkert dit g-punkt! Det er et lækkert produkt og diskret. Man finder hurtigt rytmen og så har jeg fundet nogle punkter, som jeg ikke troede jeg havde :) Tak! Synes man skal købe den. Jeg bruger ikke vibrationerne, da jeg ikke føler de gør noget for mig, og synes den brummer lidt for meget, men er skam ikke noget der skal afholde en fra at prøve den. Er en god "ekstra" hånd.
Virkelig god til gør-det-selv-massage Så absolut mit favoritlegetøj. Jeg har altid været glad for den fordi den pga. formen er nem at ligge med selv, men da jeg en dag fik en tantramassage og opdagede at jeg havde spændinger i skeden, blev jeg endnu gladere for den, for man kan nemt massere specifikke punkter indeni med den også.
Jeg bruger den mest som g-punkts-dildo og ikke så meget som vibrator, men vil alligevel fremhæve vibrationerne, for i forhold til andre vibratorer er den virkelig mild (på den gode måde) selv i de kraftigste vibrationer. Og den KAN blive ret kraftig - jeg kunne have givet den en 5'er - men den er det på sådan en blid og meget fokuseret måde at en 3'er virker mere rigtigt. Og så elsker jeg at den er ret støjsvag.
Den får "kun" 4 i materiale og kvalitet fordi den har en samling på midten som giver et lille krads lige der hvor fladen rammer huden, og det synes jeg godt de kunne have designet sig ud af (det er dog så vidt vides umærktbart når man bruger den) . Dog synes jeg ikke altid den har haft det så tydeligt, så måske er det bare fordi min er ved at være slidt. ;-)
Er du single er dette produkt rigtig godt, fordi den stimulere på g-punkt og klitoris.
Fordele: I starten var jeg usikker på hvordan den skulle bruges, men Sinful.dk skrev en mail og vejledte mig - god service må jeg sige. Den er nem at bruge, hvis man er single og den giver gode orgasmer. Jeg har den i babypink og den er virkelig et kunstværk. Den har en lille størrelse og er på ingen måde overvældende.
Bagdele: Selvom den er god kunne jeg god tænke mig en længere flade med kraftigere vibrationer til klitoris.
Alt i alt et godt køb.
Legetøj for to!!!Christine S. - 1. nov. 2012 Købte legetøjet i samråd med min mand, og har aldrig været gladere for noget sexlegetøj!
Den er nem at oplade, nem at rengøre og materialet føles godt både indeni og uden på.
Allerede første gang vi legede med den, hvor min mand brugte den på mig, endte jeg med en meget kraftig orgasme, efterfulgt af en lille sprøjteorgasme, altså to orgasmer på en gang!
De forskellige vibrationer, og især dem hvor tempoet skifter, er rigtig gode når man er tæt på en orgasme.
Jeg er desuden vild med den buede form, der gør at klitoris også bliver berørt, og derved øger nydelsen betydeligt! Bestemt et must-have hos alle par!
Har haft problemer med at få en g-punktsorgasme men det kunne denne Delight hjælpe mig med.
Det tod ca. 5-7 gang før end at jeg lærte den ordentligt at kende, men nu er det helt perfekt.
Den er bedst, hvis man bruger den sammen med en vandbaseret glidecreme.
Elsker konceptet i at man skal tilkøbe en oplader, så man ikke har 10 ens oplader i hjemmet.
OrgasmegarantiDorthe Jensen - 30. jul. 2012 Aldrig har jeg haft en vibrator der virker så suverænt.
Jeg fik den i gave af min mand, og tænkte med det samme at den så spændende ud.
De første gange skulle jeg lige vende mig til formen og finde den optimale metode og stilling. Efter et par gange med de klassiske gode orgasmer fandt jeg melodien.
Jeg har siden dette oplevet mange langvarige og stærke orgasmer.
Desuden kan denne give mig de vildeste sprøjteorgasmer, noget jeg aldrig har kunne på anden vis.
Denne vibrator kan varmt anbefales.