Anmeldelser (0)Jeg har købt dette og en del andre Tenga-æg, men dette var lidt af en skuffelse. Jeg syntes, det var for tyndt og ikke intenst nok til min smag. Men hvis du er på udkig efter noget mildere, kan det anbefales.
Virkelig dårligt funke bare ikke
Altid en god gave til manden. Han kan bruge det alene eller jeg bruger det på ham under et blowjob for variationen skyld.
Ikke så grimme og klossede at have liggende som meget andet legetøj til mænd.
Desværre holder de ikke evigt, men prisen gør jo at man bare kan købe et nyt
Vi læste anmeldelser af produktet og ville prøve det. Det var som at onanere med et kondom på. Det eneste, vi kunne lide, var den olie, der fulgte med.
Min partner og jeg glædede os til at prøve dette produkt, men desværre levede det ikke op til vores forventninger. Det var som at onanere med et kondom på, men olien var god.
Min kæreste elsker dem! Han har været rigtig glad, og vi har købt flere æg :)
Et super lækkert produkt der kan bruges flere gange. Udløsnings garanti er 100% utrolig pirrende på glans og helt ned til roden
Bedst for os med færre "værktøjer"Toast skagen - 23. aug. 2020 Jeg er en af dem, der blev "velsignet" med den slags værktøj, der er mindre end mange andre, og har forsøgt at finde et godt legetøj til at passe på værktøjet, startede først med fleshlight, men følte ikke meget fra dem, men kan sige, at tenga edge er klart det bedste for mig!
Den er meget fin, en ting som jeg tror andre mænd er enige i og det er at man ikke har "kondom effekten", altså ikke at kunne spraye hele partiet ;).
Forandring er forfriskende Produktets kvalitet og emballage er rimelig i forhold til prisen. Brugt alene var produktet ikke en usædvanligt stimulerende oplevelse, men involveringen af en partner kunne have været en game changer. Jeg kan dog anbefale at prøve det, tærsklen er lav i alle henseender.
Min partner syntes, det var noget af det bedste legetøj til mænd, han nogensinde havde prøvet. :D
God til at forkæle partneren/manden Vi besluttede at prøve noget nyt, og valgte bl.a dette æg. Normalt kan min partner holde længe før udløsning, men dette satte ham på en hård prøve. Uden tvivl det bedste handjob han har prøvet, og han var helt klar på at det skulle blive en del af vores fælles sexliv. Han bruger det aldrig alene, men kan godt instruere mig/hjælpe med at føre min hånd på den bedst mulige måde. Helt klart et hit. Med lidt ekstra vask, kan det godt lykkes at bruge det mere end en gang. Det helt perfekte havde selvfølgelig været at prisen var lidt lavere, så man blot kunne kassere hver gang og undgå rengøringen, der er lidt besværlig.
Sjov gave til fyren, han blev overrasket og glad. Jeg har brugt den et par gange, og den er nem at vaske og lægge tilbage i æsken.
Sjovt lille legetøjLillebolle 37 - 10. sep. 2019 Første forsøg endte i latter, da vi fandt ud af, at glidecreme på hånden var en dårlig kombination. Manden er meget tilfreds. Han troede nok ikke, at det ville være noget særligt, men han elsker det.
Fuld valuta og mere til for meget få penge Rigtig godt til både parbrug eller til en eneoplevelse, man gerne vil gøre lidt ekstra ud af.
Materialekvaliteten er selvfølgelig ikke helt på linje med andre kvalitetsprodukter fra Tenga, men dog meget bedre end ventet. Og passer man lidt på og undlader at strække det for meget, kan det sagtens holde til flere gange (men skal selvfølgelig vaskes grundigt og have lov at tørre). Og så er det jo nærmest rørende billigt.
Føler du dig lidt liderlig... Har du lyst til et par "æg", skat? Det har du ikke hørt før ...... Haha... I dag fniser vi, hver gang vi ser et æg Perfekt til forspil... Eller gå hele vejen Både hun og jeg synes, de er sjove og spændende De kunne holde lidt bedre, men det er faktisk en engangsvare... Hvis man vasker dem, holder de et stykke tid. Meget nydelse for pengene Meget tilfreds
Meget tilfreds med produktet Ægget giver en meget god orgasme især til prisen.
Den eneste ulempe er at ægget på ydersiden nemt kan blive lidt klistret som gør det svært at bruge det ordentligt.
Men udover det er der ingenting at sætte på dette produkt meget tilfreds.
Selve produktet er pengene værd i forhold til, hvad man får for pengene. Hvis du ikke vil bruge en masse penge på noget, men gerne vil have lidt forandring derhjemme, når du er alene eller sammen med din partner, er dette perfekt.
"TENGA Egg Clicker" er en rigtig god for begyndere. Hvis man er ny til sexlegetøj, og ikke vil investere i en dyr "fleshlight".
Tenga ægget kommer med en lille brugsanvisning, og glidecreme. Materialet føles dejligt, og selvom det er designet som en gangs produkt, så kan det godt bruges flere gange. Den er også nem, at gøre rent.
Kortsagt. En Fremragende produkt!
Jeg havde købt dette æg for at prøve at se om det var en god oplevelse. Der var en smule glidecreme med i produktet, men ikke rigtig nok så jeg brugte noget ekstra som jeg havde købt ved siden af.
Da jeg så begynde at bruge produktet endte jeg hurtigt med at ødelægge skallen på ægget hvis man kan sige det sådan, efter at have trukket helt i bund et par gange, så det kunne ikke bruges igen. Produktet gjorde dog stadig jobbet og var en god oplevelse.
Meget flot, jeg kan varmt anbefale det.
Jeg er Meget glad for dette 'æg', jeg bruger den cirka dagligt
Manden elsker den 6 pakke egg jeg har købt til ham
Det er godt tænkt med ægget, det er rigtig godt, men problemet med det er at materialet er ikke særlig godt. Jeg havde købt et til min kæreste og så sprang toppen ved første brug, så jeg fik et ny, men det er igen ved at springe. Det kan ikke strække sig så langt som de siger, fordi toppen er så tynd i forhold til resten af ægget, der er heller ikke så meget plads til at holde på, hvis man er en mand med store hænder. Men alt i alt kan jeg godt lide det, det er bare ikke noget jeg vil købe igen.
Helt suveræne onani-æg at have på toilettet, når pigen har hovedpine. Den eneste ulempe er, at de skal udskiftes.
Fantastisk produkt og en vidunderlig oplevelse, har allerede bestilt mere og spredt ordet til venner!
Produktet kom i et praktisk æggeformet etui, der er velegnet til opbevaring og nemt og diskret at tage med sig. Materialet er virkelig blødt og fleksibelt silikone, og indersiden af min hånd har en behagelig fornemmelse på knoerne. Meget nem at bruge, kræver ingen batterier og er nem at vaske. Lå godt i hånden og gjorde manden vild af lyst. Produktet strækker sig rigtig godt, og derfor glæder jeg mig til at se, hvor meget hård brug det kan holde til, men da prisen er overkommelig, bliver dette garanteret en permanent tilføjelse til vores legetøjsbeholdning! Jeg anbefaler
Bedømmelse efter tre gange. Let at bruge, men svært at kontrollere udløsningen. Men det gør såmænd ikke altid noget.
Også god med kæresten ved sin side.
Købte dette æg som mit første stykke sex legetøj, og var meget imponeret over kvaliteten på produktet.
Det gav en fantastisk fornemmelse, så skal helt sikkert have anskaffet nogen af de andre modeller og se om det er lige sådan.
Hvis i får anskaffet jer dette lille stykke legetøj skal i kun glæde jeg til at få det brugt.
Fik købt ægget da jeg følte for at prøve noget nyt. Det resulterede i en fantastisk oplevelse. De små mønstre inde i ægget giver en god stimulation og særligt med glidecremen som med fulgte.
Produktet kan klart anbefales, hvis glidecreme købet ved siden af kan produktet bruges mange gange. Derudover skal det siges at det er en fantastisk og rimelig pris.
Så trænger du til noget variation så giv det et forsøg.
TengaKenny Bengtsson - 1. aug. 2018 En fuldstændig lykkelig slutning.
Købte dette æg som mit første legetøj i en alder af 30, og for pokker, hvor er det godt! Jeg er ikke kommet så hurtigt, siden jeg var 16 og prøvede at gå i seng med en pige. Det føles som en blanding af en ung pige og et blowjob med dyb hals. Helt magisk! Der er måske lidt for lidt glidecreme, så det er godt at have lidt ekstra for en sikkerheds skyld. Jeg læste på nettet, at den kan vaskes og bruges et par gange, så i skrivende stund er den ved at tørre, mens jeg ser frem til at bruge den igen! Jeg vil helt sikkert købe flere af disse!
WOWEmz(Jente) - 5. dec. 2017 Jeg købte dette æg til min partner, og han ELSKEDE det. Det er en meget speciel følelse, og man kommer lynhurtigt. Ægget er nemt at håndtere, både for dig og din partner. På emballagen står der, at det er til engangsbrug, men at det kan genbruges.
Have prøver den der hed wave engang før men tænkte nu at noget med knopper kunne være fedt. Derfor prøvede jeg at købe den hjem og så lå kæresten og jeg og hyggede os med den. Kan kun anbefale den for den er godt nok dejlig og udløsning det er der garanti på.
Selvom det er et engangs æg kan det sagtens bruges flere gange og det var også en af de store tvivlsspørgsmål i forhold til at købe det. Men tror jeg fik brugt det en tre gange før at jeg måtte give slip på det.
Du får heller ikke et meget mere lige til produkt, put glidecremen i and off you go
Så overvejer du at købe sexlegetøj/onaniprodukt kan det varmt anbefales
Jeg købte dette som mit første sexlegetøj og var imponeret over produktets kvalitet. Fornemmelsen var fantastisk, så jeg har et par andre modeller på min indkøbsliste for at se, om de er lige så gode. Hvis du overvejer at købe et af disse små stykker legetøj, er det bestemt et forsøg værd.
Det er stimulerende, men næppe bæredygtigt. Den er meget hurtigt opbrugt, men den er meget stimulerende! Kan varmt anbefale denne!
Jeg var inde og kigge på legetøj og så ægget. Det lød frækt og spændende og jeg købte et til min kæreste for at overraske ham. Ægget er super blødt og der er små knopper inde i. Jeg prøvede på min kæreste og det var en stor succes og skal helt sikkert prøves igen. Den kan varmt anbefales
Til de penge, den koster.. Var jeg skeptisk. Meget skeptisk.
Og da den ankom?.... Nøøøørj hvor blev jeg MERE skeptisk.
Jeg troede med det samme for at være ærlig, at jeg havde gjort mig et fejlkøb.
Men da jeg så åbnede den, og benyttede mig af den - blev jeg så overrasket, at alle mine fordomme blev bevist forkert, gange 5. : - )
Dette er et magisk produkt til næsten ingen penge, som kan gøre ens oplevelser fuldstændig ude af verden. Kan kun anbefale andre at købe dette produkt. Glidecreme foreslås også at købe med - dog skal de siges at man lige får en startpakke fra TENGA, med i ægget - til FØRSTE brug!
En dejlig lille ting. Jeg starter med det "dårlige"; holdbarheden, dette produkt er ikke lavet til at holde evigt, men hvis du sørger for at vaske det og sætte det tilbage i æggeskallen, vil det holde i omkring 50~ gange, ikke dårligt til prisen. Brug lidt smøremiddel omkring hullet, og så er det bare at dytte i hornet og køre. Vil købe flere af disse!
Jeg købte dette produkt efter jeg havde fået fortaget en omskæring.
Ægget er bedre end forhud, kan klart anbefales, jeg ved ikke hvordan det ville føles, hvis du har forhud.
Jeg vil sige, hvis man ikke misbruger produktet, kan man bruge det 4-5 gange, uden problemer.
Det eneste problem jeg har, er prisen.
Men ellers kan det STÆRKT anbefales.
Tenga Egg er et super produkt til at give lidt variation.
Materialet er rigtig lækkert og yderst behageligt.
Et godt pift til par, der ønsker lidt fornyelse.
Et minus er dog at produktet ikke kan bruges mere en få gange.
Helt fantastisk produkt (til engangsbrug) Det her produkt er et at de få "masturbations-produkter", som man sagtens kan købe uden at føle sig som "en gammel gris".
Jeg har prøvet at bruge produktet sammen med kæreste og følelsen er helt fantastisk!
Det største minus er dog at det er relativ dyrt af engangsprodukt at være, for jeg kan bestemt ikke anbefale at bruge det flere gange...
Fik dette æg af min kæreste i fødselsdagsgave. Min første kommentar var: Hva fanden er det?
Inde i skallen gemmer sig et sleeve men knopper i. I stedet for et alm. håndjob satte min kæreste den på mig og gav mig en god gang massage der sluttede i et handjob.
Fantastisk anderledes oplevelse. Der følger glidecreme med i ægget. Det spiller bare. Vi vaskede ægget bagefter og har brugt det igen.