ZADO Maske med Mundknebel
ZADO Maske med Mundknebel
599,00 kr
Maske Med Mundknebel

ZADO Maske med Mundknebel

4.4 (2)
599,00 kr

Produktet er udgået
Scroll ned for at se lignende produkter.

Oversigt
Beskrivelse

Denne maske med mundknebel er virkelig et kvalitetsprodukt.

Produktet er lavet af gode materialer, og der er kredset for detaljerne.

Selve masken består af to sammensatte stykker læder. Den ene del dækker hage- og kindeparti med hul til næse og mund. Og den anden del, som med metal nitter er sat sammen med den nederste del, går fra næsen og op i panden.

Masken er samlet bagpå med elastikremme, som er justerbare. Derfor kan masken indstilles til at passe alle hovedstørrelser.

Med til masken medfølger et læder blindfold og en mundknebel (gag).

Blindfoldet sættes fast med en trykknap og yderligere med en elastikrem, der går bag om hovedet.

Mundkneblen, som er lavet af naturgummi-latex, er fæstnet til en ring af læder med trykknapper, som ligeledes kan sættes fast på masken.

 

Detaljer

MATERIALE: Maske: læder. Mundknebel: naturgummi-latex.
JUSTERBAR: Ja.
OMKREDS MUNDKNEBEL: 12,1 cm.

VARENUMMER: 13226.
Anmeldelser
4.3
5
4
3
2
1

Læs betingelserne her

Del din mening
Anmeldelser (2)
Kinky

Super kinky maske - passer fint (til herre), behagelig at have på og mega fræk. Udformningen er god, gør at man nemt kan trække vejret, også selv om har gag i.

-
5 5 1
ZADO Maske

Pasformen virker ikke som den skal, hvilket er rigtigt ærgerligt da masken i sig selv er super kinky. Som man kan se på billedet kan kvinden ikke åbne munden for at placer knebelen, uden det øverste læderstykke gnaver i næseryggen. Det nederste store læderstykke omkring munden burde have været skåret til en åben mund. Til sidst kantilføjes til de hardcore, at den nederste rem bør skiftes ud med et ikke elastisk materiale, da man uden problem kan skubbe knebelen ud af munden. Læs mere

-
5 4 1
Fordele

Du synes måske også godt om:

Menu

Kontakt kundeservice

+45 70 77 70 70

service@sinful.dk