Hurtig og diskret levering
Fri fragt ved køb over 599 kr
Vi er e-mærket
  • Hurtig og diskret levering
  • Fri fragt ved køb over 599 kr
  • Vi er e-mærket
  • obaie Polstret Neopren Håndledsmanchetter var 1
  • obaie Polstret Neopren Håndledsmanchetter 1

obaie Polstret Neopren Håndledsmanchetter

99,00 kr.
Inkl. moms
På lager
Delivery counter

Levering i morgen - Bestil inden 0t : 0m : 0s

Fordele

Oversigt

Det er tid til at træde ind i det kinky univers og forvandle soveværelset til en sexede bondage-fantasi.

Scenarierne for jeres uartige og frække lege er uendelige med disse polstrede manchetter fra obaie, der har justerbare velcrolukninger og giver mulighed for nemt at fastlåse din submissive, mens du lukker din indre dominatrix fri. 

Kræv nu din yndlings stilling uden diskussion og irrationer i kraft af den bløde polstring, der giver dig hele kontrollen, mens det stadig føles dejlig blødt mod huden.

Takket være metallåsene kan du udøve din dominans uanset hvor og hvordan, du ønsker ved blot at fastgøre de behagelige manchetter til hinanden eller på andet kinky udstyr fra din BDSM samling for ekstra spænding.

Mærkeobaie
Produktvægt (g)80
Bredde (cm)6
Omkreds (cm)18 | 26
Strækbar OmkredsJa
Primært MaterialeTekstil
Andre MaterialerNeopren, PP (polypropylen)
FarveSort
SprogDansk, Engelsk, Norsk, Svensk, Finsk, Tysk, Fransk, Hollandsk
SKU23646
ProduktsikkerhedVis sikkerhedsoplysninger
0.0
0 kunder
5
4
3
2
1
Anmeldelser (0)
“Blødere” håndjern
Tøs32 - 15. may. 2025
De er behagelig at have på og går ikke op. Dog kan de være svære at få på i en fart for partneren
Godt, men ikke fantastisk
N - 17. jan. 2025
Krogene er ikke særlig gode, men de fungerer, hvis der ikke lægges meget kraft på dem. Velcroen er også temmelig middelmådig, jeg har måttet rydde op efter de små plastikstykker, der falder af næsten hver gang de bruges. De falder dog kun af, når man fjerner manchetterne, så der falder intet ned, mens man har dem på. Men det betyder stadig, at velcroen kun vil holde i et stykke tid. Ellers er de virkelig bløde og behagelige. Min kæreste og jeg har brugt dem til både håndled og ankler, på os begge to.
Maskinoversat fra sinful.se
Dårlig kvalitet er usexet
Henrik - 30. jul. 2022
Jeg kunne ikke finde nogen oplysninger om, hvor meget vægt de er beregnet til at kunne holde til, men kan fortælle, at de kan holde til meget lidt. Spænderne gik i stykker ved den første lille belastning. Velcroen holdt indtil videre, men virker også lidt billig.
Maskinoversat fra sinful.no
Virker godt
Amaryllis - 22. feb. 2022
De er nemme at få på og af igen. Det er lavet af behageligt materiale og gør det de skal. De er et godt køb hvis man har lyst til at prøve håndjern / hvis man er BDSM-nysgerrig .
Virker godt
Amaryllis - 17. feb. 2022
De er nemme at få på og af igen. Det er lavet af behageligt materiale og gør det de skal. De er et godt køb hvis man har lyst til at prøve håndjern / hvis man er BDSM-nysgerrig .
Tilfreds
Anonym - 5. feb. 2022
Stilfuld og komfortabel
Maskinoversat fra sinful.se
Behagelige cuffs, dog ingen kæde
Juri - 1. feb. 2022
Det er nogle meget behagelige cuffs at have på og nemme at tage af igen. Jeg synes dog håndjernene mangler en kæde for at gøre dem endnu mere forførende. Men jeg er stadig glade for dem.
Komfortabel
Peder - 26. jan. 2022
Behagelig at have på, god til længere perioder. Nem at tage på og lukke
Maskinoversat fra sinful.se
Dejligt
Alexander Wilhelmson - 4. jan. 2022
Meget komfortabel og nem at bruge
Maskinoversat fra sinful.se
En nem måde at starte på
Ekaa kertaa - 21. dec. 2021
Min partner og jeg prøvede bindemidlet for første gang, og det var perfekt til en eventyrer som mig :) Det er nemt at bruge og ligger godt i hånden. Et plus er, at manchetterne er fastgjort med clips og hurtigt og nemt kan klipses fra forside til bagside og omvendt!
Maskinoversat fra sinful.fi