Klik på billederne for at forstørre dem
Kort info
Kort info
Rocks Off Big Boy er en fleksibel og fyldig prostata vibrator.
Intens vibration (lydsvag).
Stimulerer prostata og mellemkødet.
Fremstillet af kvalitets IntraMed. 100 % latex- og ftalatfri.
Diameter: 4 til 5 cm. Længde: 14 cm.
Godt at vide
- Fri fragt - på alle ordrer over 600 DKK.
- Diskret levering - helt neutrale pakker.
- Sikkerhed - vi er e-mærket.
- Returret - op til 365 dage.
- Sinful garanti - 100% kvalitetsprodukter.
Beskrivelse
Rocks Off Big Boy er en stor og fyldig prostata vibrator fremstillet specielt til den erfarende mand.
Vibratoren stimulerer både prostata og mellemkødet på en gang - og kan bruges helt håndfrit.
Hvis du vil opnå maksimal nydelse med Rocks Off Big Boy, kan du bruge en glidecreme sammen med den. Producenten Rocks Off anbefaler, at du benytter en anal glidecreme til vibratoren.
Rocks Off tilbyder deres multi-stimulatorer til mænd i forskellige størrelser og former. Find den størrelse, der passer bedst til dig.
Small: Naughty Boy, Medium: Rude Boy, Large: Cheeky-Boy, XL: Bad Boy, XXL: Big Boy. Brug evt. et par fingre til at måle hvilken størrelse der passer til din krop så du er sikker på at få den rigtige vibrator.
Alle varianter er 100 % vandtætte og kan selvfølgelig købes her hos Sinful.dk
Detaljer
MATERIALE: Allergivenligt IntraMed.
FTALATFRI: Ja.
DIAMETER: 4 - 5 cm.
LÆNGDE: 14 cm, den del der skal op.
VANDTÆT:Ja.
BATTERITYPE: 1 x 1,5V LR1/N (medfølger).
VIBRATIONNIVEAU: 1 kraftig.
LYDNIVEAU: Yderst lydsvag.
INTERFACE: 1 knap.
BRUGERMANUAL: Engelsk.
Læs betingelserne her.
Anmeldelser
Den er imidlertid temmelig lang og den bøjer temmelig meget. For mit vedkommende giver det problemer med at få den sidste kugle ind. Jeg bemærker mig også, at den med sin skrappe bøjning har en anderledes form end andre prostatastimulatorer. Den er efter min mening ikke ideel til at nå prostata på den god måde.
Vibratoren sidder kun i bunden. Vibrationerne er fine om end ikke imponerende. Vibratorlåget, hvor styringen sidder, er lavet af plastik og jeg forventer, at det går i stykker, hvis den bliver brugt meget.
Sammenlignet med prostatastimulatorer som Nexus Revo Stealth og Joydivision Xpander X4+ så halter den langt bag efter. Men som et sjovt sidekick er den ok til prisen.
Jeg må indrømme at vi skød lidt over målet.
Bevares vi har da haft vore erfaringer med analsex, til begge partnere, men vi skulle nok være gået efter "lillebroderen" "Cheeky Boy. Det kræver lidt øvelse at få den på plads, og hvis den så samtidig er lige stor nok, så bliver det lidt omstændeligt. Deraf "kun" tre stjerner.
Men er man mere øvet, så er den absolut anbefalelsesværdig. Øvelse, gør som bekendt, mester, og vi har nu stor glæde af den.
Den kan bruges som et ekstra ved onani, men vi benytter den mest sammen. En del af glæden, for min kone, består i forspillet med opsætning af den, og at hun styrer. Når jeg så trænger ind i hende med denne fyr i mig, så er der dømt fest.
Materialet er utrolig lækkert, og den er meget stilfuld.
Jeg ved at indpakning ikke er lig kvalitet og succes, men den leveres i pæn pakke, og med en pæn pose til opbevaring. Det tæller med i det samlede billede.
Jeg vil varmt anbefale denne vibrator. Men I skal være realistiske, og vælge den model der passer til jer lige nu. Mærk efter, og vælg den model, der passer til jer lige nu.
Det er, alt andet lige, sjovere at opgradere, end at nedgradere.
God fornøjelse med det.
Siden det er lavet af silikone, er det nemt at rengøre og burde ikke genere nogen.
Selve vibratoren er dog noget svag, og det er ikke altid at knappen gider virke.
Størrelsen er udemærket, men ville dog ønske at den kunne fås lidt større.
Hvis du er ude efter et supplement til dine legetøj, eller vil udforske dig selv lidt, så vil jeg varmt anbefale det. Dog vil jeg ikke garantere at legetøjet er nok i sig selv. ;)